Oktobris Rēzeknes filiālbibliotēkā

2021. gada oktobris

,

Plakāts oktobris Rēzeknes filiālē
  • “Vai Tu zini, ka šomēnes…”

Izstāžu cikla „Vai Tu zini, ka šomēnes…” oktobra izstāde veltīta latviešu literātu Annas Brigaderes (160), Jāņa Poruka (150), Ivandes Kaijas (145), Māras Svīres (85), Anšlava Eglīša (115), Aleksandra Čaka (120) jubilejām.

Šo autoru grāmatu izstāde apskatāma no 6.oktobra līdz 28.oktobrim.

  •  „LNB – 95”

Starptautiskajai Baltā spieķa dienai veltītā tematiskā izstāde vēsta par Latvijas Neredzīgo biedrības darbību – par šīs nevalstiskās organizācijas vēsturi, pakalpojumiem, pēdējiem projektiem un cilvēkiem, kas daudz darījuši LNB attīstībā. Latvijas Neredzīgo biedrība ir lielākā un vecākā sabiedriskā labuma organizācija, kas apvieno un pārstāv personu ar redzes invaliditāti intereses. Šogad jūnijā tā atzīmēja 95 gadu jubileju. Arī Starptautiskās Baltā spieķa dienas (15.oktobris) mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību uz cilvēku ar redzes traucējumiem uzdrīkstēšanos un varēšanu.

Tematiskā  izstāde pieejama no 6.oktobra līdz 28.oktobrim.

  •  „Čaklo roku siltās zeķes”

 Adīšana ir viena no senākajām apģērba darināšanas tehnikām. Tā kā adījumi ir ļoti piemēroti mūsu klimatiskajiem apstākļiem, un to tehnika un materiāli ir samērā vienkārši, adīšana arī tagad nav zaudējusi savu nozīmi. Visvairāk tiek adītas tieši zeķes. Valkāt pašu rokām darinātas zeķes vienmēr ir ļoti patīkami. Rokdarbu izstādē apskatāmas divu bibliotēkas lasītāju Helēnas Mališevas un Zitas Antonovas čaklo roku adītās zeķes. Rokdarbu izstādi papildina arī izdevumi par zeķu adīšanu no bibliotēkas krājuma.

Tematiskā izstāde apskatāma no 11.oktobra līdz 28.oktobrim.

  • “Jaunumi”

Literatūru popularizējošā izstāde šoreiz iepazīstina ar krājuma jaunieguvumiem krievu valodā – gan ar jaunāko daiļliteratūru, gan uzziņu literatūru. Apmeklētājiem piedāvājumā interesi saistoši vēsturiski, psiholoģiski, mīlas romāni, intriģējoši detektīvi, kā arī vērtīga nozaru literatūra.

Grāmatu izstāde apskatāma no 11.oktobra līdz 28.oktobrim.

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes jūlijā
PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī