Par ko sapņo bibliofili Daugavpilī

No 2021. gada 19. aprīļa līdz 7. maijam

Bibliotēku nedēļā, kas 2021. gadā tiek atzīmēta no 19. līdz 23. aprīlim, Daugavpils filiālbibliotēka piedāvā klātienē iepazīties ar izstādi “Bibliofila sapnis”, savukārt neklātienē – lietotnē WhatsApp un tiešsaistē – lasītājiem būs iespēja piedalīties vairākās īpašās aktivitātēs.

Plakāts izstādei Bibliofila sapnis

Vārds biblion, kas sastopams tik daudzos salikteņos, tulkojumā no sengrieķu valodas nozīmē “grāmata”. Bibliotēka, bibliogrāfs, bibliobuss, biblioterapija – šie vārdi labi pazīstami gandrīz ikvienam, taču latviešu valodā ir vesela virkne ar grāmatu pasauli saistītu jēdzienu, kuru nozīme šķiet līdz galam nesaprotama un pat mistiska. Par bibliokleptu dēvē grāmatu zagli, par bibioklastu – cilvēku, kas no grāmatām izrauj noteiktas lapas, savukārt bibliofoba jeb grāmatu nīdēja pretstats ir BIBLIOFILS – cilvēks, kas vai nu aizrautīgi krāj grāmatas, vai vienkārši ir īsts grāmatu mīļotājs. Un kas bibliofilam var būt labāks par grāmatu, kuras sižets savērpts ap un par… grāmatu? Tikai vesela bibliotēka vai vismaz izstāde, kurā var ātri un ērti iepazīties ar šādām grāmatām.

Izstādi “Bibliofila sapnis” Daugavpils filiālbibliotēka sagatavojusi grāmatu mīļotājiem par godu Bibliotēku nedēļai – tajā jūs gaida tikšanās ar grāmatām, kurās grāmatas spēj liktenīgi šķirt vai savest kopā cilvēkus, to dēļ tiek pastrādāti šaušalīgi noziegumi vai tās pašas kļūst par upuri, ir bīstamas vai glābjamas. Kādas vēl? To aicinām atklāt no 19. aprīļa līdz 7. maijam!

Visas Bibliotēku nedēļas 2021 gaitā Daugavpils filiālbibliotēkas WhatsApp lasītāju grupas dalībniekus gaida literārā atjautības spēle “Biblioguru”, savukārt tās noslēgumā – Pasaules grāmatu un autortiesību dienā 23. aprīlī – tiešsaistē notiks jautru un neticamu stāstu vakars “Dzīvē gadās arī tā!”.

Svinam Bibliotēku nedēļu kopā!

Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja