Septembris Daugavpils filiālbibliotēkā

2021. gada septembris

,

No 6. līdz 24. septembrim Daugavpils filiālbibliotēka piedāvā apmeklētājiem izstādi “Zīmēt ar vārdiem – neredzīgie dzejnieki”, kas turpina izstāžu ciklu “Neredzīgie kultūras un sporta pasaulē” un tiek rīkota par godu Dzejas dienām 2021. Savukārt no 6. septembra līdz 29. oktobrim – izstādi “Rudens burvība”.

Virši, virši… Rūsgans klajums
Violetiem ziediem gruzd,
Apkārt apses siltām dzirkstīm
Nemierīgus toņus gūst.
Bērzos domīgs klusums aužas,
Tā kā skumjas zaros trīs…
Tā vēl viena vasariņa
Sadeg lapu ugunīs.
(“Atvasara”, Dzintra Žuravska)

Septembri Latvijas lasošā sabiedrība vienmēr sagaida svētku noskaņā, jo jau 56 gadu garumā rudens sākumā visdažādākajās vietās no Liepājas līdz Daugavpilij tiek svinētas Dzejas dienas, ne tikai godinot Raiņa – tradīcijas “aizsācēja” – piemiņu un kopjot literāro mantojumu, bet arī iepazīstinot ar laikabiedriem un dzīvo dzejas procesu.

2021. gadā Dzejas dienas aizrit no 3. līdz 12. septembrim ar devīzi “Dzeja dzīvo”. Daugavpils filiālbibliotēkas izstāde “Zīmēt ar vārdiem – neredzīgie dzejnieki” iepazīstina ar neredzīgu autoru devumu pasaules dzejā, apliecinot, ka dzejas dzīvotspējai nevar būt ierobežojumu. Izstādes fokusā ir Latvijas dzejnieki un viņu daiļrade, kuru bieži vien var iepazīt tikai periodisko izdevumu lappusēs. Atsevišķiem autoriem, piemēram, Rūtai Ventai, Dzintrai Žuravskai, Aijai Zentai Veselei, Laimai Locānei, Rūdolfam Linužam, izdevās izdot vienu vai vairākas dzejas grāmatas parastajā iespiedrakstā, tādējādi paverot savai dzejai ceļu uz plašāku lasītāju loku. Savukārt audio formātā mūsu bibliotēkā pieejams latviešu dzejas krājums (5 autori) un Rēzeknes krievu dzejnieku – Viktora Filatova un Ineses Boļšakovas – dzejas grāmatas.

Mazākiem bibliotēkas apmeklētājiem no 6. septembra pieejama tematiska izlase “Rudens burvība”, kas rosina baudīt rudeni daudzveidīgi – vērot un saprast norises dabā, apgūt sēņošanas mākslu, radīt skaistumu no rudens veltēm, iemācīties draudzēties ar lietu un daudz ko citu. Grāmatās atrodams īsts ideju lapkritis – ja netici, nāc un pārbaudi līdz pat 29. oktobrim!

Informāciju sagatavoja
Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja

Plakāts izstādei Zīmēt ar vārdiem – neredzīgie dzejnieki
Plakāts izstādei Rudens burvība

Līdzīgie raksti:

Izstāde “Pasaku zemē” Daugavpils filiālbibliotēkā
Izstāde ” Mudīte var” Daugavpils filiālē
Izstāde “Mudīte var!” Daugavpilī
Tikšanās ar VSAC “Latgale” filiāles “Kalupe” klientiem Daugavpilī
Izstāde “Pasaules radīšana” Daugavpils filiālē