septembris Jelgavas filiālē

2022. gada septembris

, ,

  • Ekskursija “Vizīte Jelgavas pilī”

8. septembrī plkst 11.00 LNerB Jelgavas filiālbibliotēka bibliotēkas lietotājiem piedāvā ekskursiju “Vizīte Jelgavas pilī”.

Arhitekta F. B. Rastrelli projektētā Jelgavas pils ir lielākā baroka pils Baltijas valstīs. Pili sāka celt 1738. gadā kā Kurzemes un Zemgales hercogu galveno rezidenci. Tā ir bijusi arī Kurzemes guberņas administratīvais centrs. Mūsdienās pils ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes galvenā mītne.

Viens no interesantākajiem apskates objektiem Jelgavas pilī – Kurzemes hercogu kapenes. Kapenes ir lielākā šāda apbedījuma vieta Latvijā.

 Ekskursijas laikā varēs uzzināt par pils būvniecību, tās īpašniekiem un ievērojamiem viesiem. Ekskursijas sākums pie Jelgavas pils dienvidu vārtiem.

  • Dzejas dienām veltīta literatūras izstāde “Sirdī septembris”

Klāt septembris un pilsētā ar savu īpašo noskaņu ienāk Dzejas dienas. Pirmā Dzejas diena tika rīkota 1965. gada 11. septembrī, atzīmējot latviešu dzejnieka Raiņa 100. dzimšanas dienu. Dzejas dienas atzīmē visā Latvijā un tās kļuvušas par neatņemamu kultūras dzīves sastāvdaļu.

Literatūras izstāde “Sirdī septembris” atspoguļo vairāku mūsdienu dzejnieku darbus, kuru dzīve saistīta ar Jelgavu vai tuvāko apkārtni. Izstādē eksponēti gan atsevišķu dzejnieku krājumi, gan Jelgavas Latviešu biedrības dzejas kluba “Pieskāriens” veidotais kopkrājums “Zemgales vācelīte”, kas tiek izdots jau vairākus gadus. Iespēju publicēties šajā krājumā izmanto dzejnieki no visas Zemgales.

Izstādes nosaukumu iedvesmoja rindas no jelgavnieka H. Krūzes dzejoļa:

“Kladē krāsains iebirst
rudens dzejolis
…- sirdī septembris”

Literatūras izstāde piedāvā grāmatas parastajā iespiedrakstā un audiogrāmatu. Izstādē izmantotas grāmatas no LNerB Jelgavas filiālbibliotēkas un Jelgavas pilsētas bibliotēkas krājuma.

Informāciju sagatavoja
Gunta Trana
LNerB Jelgavas filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Izstādes jūlijā
PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī