Septembris Liepājas filiālbibliotēkā

2021. gada septembris

,

  • Tematiska izstāde Audiogrāmatu ielasītājai, aktrisei Līgai Liepiņai – 75

Vasaras izskaņā ar izstādi atzīmējam jubilejas diviem populāriem audiogrāmatu ielasītājiem. Aktrise Līga Liepiņa – 75 (dzim.  1946. gada 1.augustā). Līdzās darbam Latvijas Nacionālajā teātrī tēlojusi vairākās populārās latviešu spēlfilmās – kā, piemēram, “Pie bagātās kundzes”, “Elpojiet dziļi” un “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Bet mūsu lasītāju vidū Līga Liepiņa ir iemīļota audiogrāmatu ielasītāja. Ne viena vien asara nobirdināta klausoties romantiskus mīlas stāstus aktrises izpildījumā. Viņas balss dzirdama 242 grāmatu audioierakstos.

Izstāde apskatāma no 2. līdz 30. septembrim.

  • Tematiska izstāde Audiogrāmatu ielasītājam, aktierim Aivaram Bogdanovičam – 80

Aivars Bogdanovičs – 80 (dzim. 1941. gada 21.septembrī). Strādājis Dailes teātrī, bet kopš 1977. gada Nacionālā teātra aktieris. Ielasījis ne mazāk par 232 audiogrāmatām. Viņa temperamentīgais lasīšanas stils daudziem ir pa prātam un ir pazīstams ar to, ka, kā jau aktieris, viņš bieži iejūtas grāmatas tēlos un lasa “lomās”. Aivara Bogdanoviča ierastie literatūras žanri ir detektīvromāni, vēsture un ceļojumi.

Izstāde apskatāma no 2. līdz 30. septembrim.

  • Literatūras izstāde atzīmējot Baltu vienības dienu 22. septembrī

22. septembris kopš 2000. gada Latvijā un Lietuvā ir oficiāli atzīmējams datums – Baltu vienības diena. Šai samērā nesenajai tradīcijai pamatā viduslaiku vēstures notikums – kauja pie Saules, kura, saskaņā ar 14. gs. Livonijas ordeņa hronista Vartberges Hermaņa ziņām, notikusi 1236. gada 22. septembrī.

Literatūras izstādē eksponēti lietuviešu autoru literārie darbi. Izstāde apskatāma no 20. līdz 30. septembrim.

  • Mākslinieces Irinas Tīres fotogrāfiju izstāde “Marianna”

Irina Tīre – foto māksliniece, grafiķe, dejotāja – dzimusi 1937.gada 29. oktobrī Liepājā. Kopš 1978.gada Liepājas Tautas fotostudijas dalībniece. Piešķirts Starptautiskās fotomākslas federācijas (FIAP) goda nosaukums AFIAP (foto māksliniece). 2007.gadā saņēmusi titulu “Gada liepājniece”.

Personālizstādes “Marianna” fotogrāfiju galvenais tēls ir liepājniece vārdā Marianna. Marianna Liepājas Neredzīgo biedrībā palīdz neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem apgūt pīšanas prasmi. Viņa dzied džeza ansamblī ,,Džezs pieciem’’ un ,,Gulbju dīķa bigbends’’, kā arī piedalās bardu un dzejnieku saietos un ansambļa “De maj” koncertos. Viņa ir mamma trim bērniem.

Fotogrāfijās Irina Tīre Mariannu atspoguļojusi dažādās dzīves situācijās – sadzīvē, mūzikā un darbā ar neredzīgiem cilvēkiem. Izstāde ir Irinas Tīres foto projekta rezultāts, kura ideja dzima pirms vairākiem gadiem, ar mērķi atklāt trauslas, skaistas, talantīgas un pašaizliedzīgas sievietes dažādās izpausmes. Šo fotostāstu Irina Tīre ir veidojusi kā veltījumu savai mammai Elizabetei Tīrei.

Izstāde aplūkojama Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Liepājas filiālbibliotēkā un Liepājas Neredzīgo biedrības zāles foajē no 13.septembra līdz 30.oktobrim.

Informāciju sagatavoja
Ilze Kārkliņa
Liepājas filiālbibliotēkas vadītāja

Plakāts Septembris Liepājas filiālē
Plakāts mākslinieces Irinas Tīres fotogrāfiju izstādei “Marianna”

Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī