Septembris Rēzeknes filiālbibliotēkā

2022. gada septembris

, ,

  • Gribu visu zināt!

“Zināšanas ir spēks,
Spēks ir zināšanas.”
(F.Bēkons)

Zinību dienai veltītā izstāde iepazīstina ar bibliotēkas krājumā esošām enciklopēdijām. Enciklopēdija ir zinātnisks izdevums,  kurā ir sistemātiskas ziņas par daudzu zinātņu jautājumiem. Enciklopēdijas var būt vispārīgas, saturot rakstus par daudzām dažādām nozarēm, vai arī specializēties kādā no tām — piemēram, medicīnas, dabas, vēstures u.c. enciklopēdijas. Izstādē apskatāmas enciklopēdijas gan bērniem, gan pieaugušajiem: daudz notikumu, interesantu faktu, bagātīgs ilustratīvais materiāls, plaši un vispusīgi alfabētiskie rādītāji, kuros ātri un viegli atrast nepieciešamo.

  • Neredzīgo raksta latviešu alfabētam – 100

Starptautiskajai lasītprasmes un rakstītprasmes dienai, ko atzīmē 8.septembrī, veltīta izstāde “Neredzīgo raksta latviešu alfabētam – 100”.  Lasīšana un rakstīšana mūsdienu attīstītajā laikmetā ir pašsaprotama spēja, kas tiek apgūta jau bērnībā. Jau vairākus gadu desmitus krietni senākām rakstības metodēm ir pievienojies braila jeb neredzīgo raksts. Tas ir taktils alfabēts, ko izmanto, lai rakstītu teju katrā valodā, piemēram, angļu, ķīniešu, spāņu, arābu, latviešu un daudzās citās valodās. Šogad aprit 100 gadi, kopš 1922. gadā skolotāji P. Eihe un A.Rutkis izstrādāja Braila raksta alfabētu latviešu valodā. Braila rakstu vēl aizvien izmanto arī mūsdienās, un tas ir nozīmīgs veids, kā daudzi neredzīgi cilvēki spēj komunicēt, iegūt un nodot informāciju.

  •  Lijai Brīdakai – 90

3. septembrī latviešu dzejniecei, prozaiķei Lijai Brīdakai 90 gadu jubileja. Viņa ir sarakstījusi daudzus dzejas krājumus, romānus, ir autore diviem biogrāfiskiem darbiem, kā arī rakstījusi darbus bērniem.

Līdzsvarota, mierīga, skaista, cēla, gudra, harmoniska, latviska – tā Liju Brīdaku daudzina laikabiedri. Viņā vienkārši dzīvs ir sapnis par Latviju, kā mazu skaistu zemi, kurā visi dzīvo  puslīdz godīgi un puslīdz pārtikuši, raksta Undīne Adamaite. Pati dzejniece apgalvo, ka vienmēr iepriekš zina, par ko dzejos. Viņas daiļrades būtība ir racionālas, aktīvas sievietes iekšējās pasaules atklāsme. Savukārt prozas galvenais motīvs – meditācija par sievietes vietu sabiedrībā, ģimenes un mīlestības problēmas.

  • Ir atkal septembris ar dzeju klāt!

13. septembrī plkst. 11.30 bibliotēka aicina uz muzikāli poētisku pēcpusdienu “Ir atkal septembris ar dzeju klāt!”. Dzejas dienu pasākumā skanēs gan pašu bibliotēkas lasītāju sacerēta dzeja, gan iemīļotie citu autoru dzejoļi. Ar savu jaunāko dzeju iepazīstinās dzejniece no Līvāniem Galina Kolenkova. Dzeju mūzikas skaņās ietērps Aleksejs Kozirevs.

Pasākumā tiks fotografēts un iegūtais materiāls tiks izmantots publiskajā vidē!  

Izstādes bibliotēkā būs pieejamas līdz 28.septembrim.

Laipni aicināti bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja
Ināra Zeltiņa
Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

PINUMI UN KALUMI – AMATU SARUNA
Izstādes jūnijā
Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā