Tamāras Dorofejevas izšūto gleznu izstāde

līdz 2020. gada 31. janvārim

,

Latvijā visos laikos sievietes lepojušās ar rokdarbu prasmi. Arī šobrīd, 21. gadsimtā, joprojām modē ir senākie rokdarbu veidi: adīšana, tamborēšana, izšūšana krustdūrienu tehnikā. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rīgā semināru telpā decembrī un janvārī varēs skatīt Latvijas Neredzīgo biedrības Daugavpils teritoriālās organizācijas biedres Tamāras Dorofejevas krustdūrienu un pērlīšu izšuvumu tehnikā darināto darbu izstādi. Katra no izstādes gleznām pārsteidz ar savu krāsu gammu, ar savu smalkumu un ar ļoti rūpīgu darbu. Kurš gan var pateikt, cik katrā glezniņā ir krustdūrienu, cik reizes adata ar diegu pieskārusies šim audeklam, cik liela pacietība ir nepieciešama rokdarbniecei? Kas gan var būt pievilcīgāks vai sievišķīgāks, kad tādu darbu veido sieviete?

Tamāra ir redzes invalīde, taču tas nav atturējis viņu no rokdarbiem. ,,Mīlestība uz rokdarbiem man bijusi kopš agras bērnības, jo mana mamma bija liela rokdarbniece – mājās visi tepiķi, gultu pārklāji, aizkari bija izšūti rišeljē tehnikā. Tomēr man sirdij tuvāka ir krustdūrienu tehnika. Esmu izšuvusi pat tad, kad redzēju tikai viena centimetra attālumā, arī pēc acu operācijām. Izšuvu brillēs, izmantojot palielināmo stiklu – lupu,” stāsta autore. Ar izšūšanu Tamāra aizraujas no 2002. gada. Šajā laikā viņa ir izveidojusi izšūtu gleznu kolekciju, kurā ir ap 70 gleznu. Tematiski tās iedalāmas divās grupās – svētbildes un ziedi. Tamāra ļoti mīl ziedus, tāpēc arī gleznās atspoguļota plaša ziedu gamma.

Izstādes darbos esot kāds noslēpums – viena glezna izšūta ar vilnas diegiem no Austrālijas. Ja kāds šo gleznu atrodot, vērīgo izstādes apmeklētāju gaida pārsteigums no Tamāras.

Tamāra Dorofejeva ir neparasti gaiša un daudzpusīga personība. Par pilsonisko un sabiedrisko aktivitāti, sagaidot Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu, Tamāra Dorofejeva ir saņēmusi sabiedrības novērtējumu: Latgales gada balvu 2018 – LATGALES GADA  AKTĪVĀKAIS SENIORS, ir Dagdas novada ,,Gada cilvēks – 2018” laureāte.

Cilvēks pēc savas būtības ir radītājs un devējs. Jo vairāk no sevis atdod, jo vairāk saņem pretī — trauks nekad nepaliek tukšs. Dot un saņemt, un atkal dot – tas ir mūžīgās dzīves pamatlikums. Tāpēc cilvēks dzīvo šeit un tagad.

Laipni aicinām apmeklēt Tamāras Dorofejevas krustdūrienu un pērlīšu izšuvumu tehnikā darināto darbu izstādi!

Informāciju sagatavoja
Metodikas nodaļas vadītāja
Vija Circāne


Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī