Tatjanas Čumakovas adījumu izstāde

2023. gada 24. novembrī plkst. 14.00

, ,

No 23. novembra līdz 5. janvārim bibliotēkā apskatāma Tatjanas Čumakovas adījumu izstāde “Ziema – mīlestības pieskāriens”. Izstādes atklāšana notiks 24. novembrī plkst. 14.00.

Plakāts "Tatjanas Čumakovas adījumu izstāde"

Tatjana ir dzimusi janvārī, kad dabā ir tāds savāds laiks – lietus lāses mijas ar sniega pārslām, rudens drēgnums satiekas ar gaidāmās ziemas aukstuma elpu, tāpēc vajag ļaut sevi palutināt un atnākt uz bibliotēku, kur līdz nākamā gada Zvaigznes dienai skatāma Tatjanas Čumakovas adījumu izstāde “Ziema – mīlestības pieskāriens”. Var tikai apbrīnot rokdarbnieces veikumu. Siltajos džemperos, šallēs un cepurēs ir ieadītas atmiņas no bērnības ziemas. Agri bērnībā palikusi bez vecāku apgādības, tāpēc darbos ir ielikta liela mīlestība, kuru pašai bērnībā nav sanācies izjust. Neskatoties uz funkcionālajiem ierobežojumiem, kas ir jau kopš bērnības, viņa ir dzīvespriecīga un komunikabla. Ap viņu vienmēr pulcējas daudz draugu un paziņu.

Var tikai apbrīnot rokdarbnieces veikumu, viņa neveido adīšanas shēmas, jo idejas top galvā.

2017. gadā Tatjana nokrita, laužot abas rokas, un tas radīja lielas grūtības darīt sadzīves darbus. Būdama uzņēmības pilna, viņa spēja pārvarēt šīs grūtības un atrast savu vaļasprieku – adīšanu. Šī pieredze Tatjanai nu jau ir liela. Lai īstenotu un piepildītu savu hobiju, viņa lieto adīšanas mašīnu, jo ar adāmadatām viņa fiziski nespēj veikt darbus.

Adījumi izgatavoti no mikropoliestera dzijas, kas patiesi ir mīksta un maiga kā sniega pārslas.  Darbos ir ieadīta liela mīlestība, kas sildītu cilvēkus aukstajos ziemas mēnešos.

1996. gadā Tatjana sāka dzīvot VSAC “Rīga” filiālē “Jugla”, kur dzīvo arī pašlaik.

Dzīves ceļš nav viegli ejams, bet visu, ko redzam, sajūtam, atklājam, gūstam, saucam par savu. Lai iekrīt sirdī siltuma un pārsteiguma sajūta, apmeklējot šī apbrīnojamā cilvēka – Tatjanas Čumakovas adījumu izstādi “Ziema – mīlestības pieskāriens”!

Aicinām uz tikšanos ar rokdarbnieci un izstādes atklāšanu 24. novembrī plkst. 14.00.

Informāciju sagatavoja
Gundega Tabaka
Lasītāju apkalpošanas nodaļas vecākā bibliotekāre

Pasākumā tiks fotografēts un iegūtais materiāls tiks izmantots publiskajā vidē!


Līdzīgie raksti:

Izstādes maijā
Izstādes aprīlī
Izstādes martā
Evitas Kromules gleznu izstāde “Krāsu oāze”
Izstādes februārī