Tikšanās ar novadpētnieku Nikolaju Pavloviču

2019. gada 27. februārī

2019. gada 27. februārī Daugavpils filiālbibliotēkā, noslēdzot novadpētniecības lasījumu ciklu “Daugavpils mozaīka”, notika tikšanās ar novadpētnieku, Latgales vēstures un pētniecības kluba “1914” un biedrības “Bunkurs” biedru, kolekcionāru un baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” līdzdibinātāju Nikolaju Pavloviču.

Viesis ne tikai aizrautīgi dalījās ar stāstiem par saviem vēsturnieka piedzīvojumiem, bet arī piedāvāja pasākuma apmeklētājiem izpētīt ar tausti īstus vēsturiskos atradumus. To vidū bija 5 tūkst. gadu sens akmens cirvis, izcelts no Daugavas dzelmes, 17. gadsimta sākuma Zviedrijas monēta, I Pasaules kara laika patrona no Japānas un daudz kas cits.

Jāatzīmē, ka Nikolajs uzdāvināja bibliotēkas mini muzejam vērtīgus eksponātus – Mītavā (Jelgavā) izdotos 1890. un 1912. gada dokumentus par naudas līdzekļu vākšanu Krievijas impērijas neredzīgo vajadzībām!

Izstāde “Pasaku zemē” Daugavpils filiālbibliotēkā
Izstāde ” Mudīte var” Daugavpils filiālē