Izstāde “Ar otu dabā” Cēsu filiālē

No 2023. gada 7. februāra

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Cēsu filiālē no 7. februāra trīs mēnešus skatāma Cēsu mākslinieka Leona Stara izstāde “Ar otu dabā”.

Leons Staris dzimis 1935. gadā Dubnas krastos pie Līvāniem. Pagājušā gadsimta 70. gados viņš apmeklējis gleznotāja, pedagoga Artura Droņa gleznošanas studiju, prasmes pilnveidojis arī mākslinieku Jāņa Droņa un Lailas Balodes studijās. Interesējas par mākslu un kultūrvēsturi.

Par spīti redzes problēmām, intensīvi gleznoja eļļas un pasteļa tehnikā, izmantojot krāsas un intuīciju krāsu pārejās, bet kopš 2003. gada glezno tikai eļļas tehnikā.  Gleznās dominē dabas skati, Cēsu un apkārtnes skaistums, ziedu krāsu un formu daudzveidība.

Kopš 1999. gada Leons ir redzes invalīds, Latvijas Neredzīgo biedrības biedrs. Kopš 2004. gada Cēsu kultūras biedrības “Harmonija” biedrs. Regulāri piedalās izstādēs, gan Cēsīs, gan citviet Latvijā.

Gunta Romanovska
Cēsu filiāles vecākā bibliotekāre

Fragments no izstādes "Ar otu dabā"

Jūnijs Cēsu filiālē