Marts Cēsu filiālē

2023. gada marts

, ,

  • “Gandrīz pa jokam” – Teātra diena kopā ar amatierteātri “Aina”.

23. martā pulksten 14.00 pasākumā “Gandrīz pa jokam” ikviens ir aicināts svinēt Teātra dienu kopā ar amatierteātri “Aina”. Mūsu teātrim šogad aprit 65 darbības gadi, bet 60 gadus to vada režisore Aina Karele, kura ilgu laiku bijusi Cēsu filiābibliotēkas vadītāja.

Šajā pēcpusdienā teātra kopa apmeklētājiem rādīs fragmentus no Monikas Zīle lugas “Savedējs”, humoresku “Bēru šņabis”, Ārijas Elksnes dzeju, mednieku anekdotes. Visi laipni aicināti.

  • Saruna “Pirmā ceturkšņa jubilāri un atzīmējamās dienas”.

29. martā pulksten 13.00 interesentus aicinām uz sarunu par janvāra, februāra, marta jubilāriem un atzīmējamām dienām. Apmeklētājiem stāstīsim par Rūdolfu Blaumani, Olgu Dreģi, Āriju Elksni, Mārtiņu Zīvertu, Zilākalna Martu un citiem.

  • Izstāde “Amatierteātrim “Aina” 65 gadi”.

Cēsu filiālbibliotēkas apmeklētāji no 13. marta var apskatīt novadpētniecības materiālu izstādi par amatierteātri “Aina”. Latvijas Neredzīgo biedrības Cēsu MRU dramatiskais kolektīvs dibināts tālajā 1958. gadā – tātad šogad atzīmējam tā pastāvēšanas 65 gadus, bet 60 gadus kolektīva režisore ir Aina Karele. Izstādē apskatāmi albumi, kuros var apskatīt fotogrāfijas no izrādēm, izrāžu programmas, afišas, saņemtos diplomus, kā arī publikācijas presē. Izstādi papildina kolektīva dalībnieku fotogrāfijas no personīgajiem albumiem, kas ļauj ieskatīties spēlēto izrāžu vēsturē.

  • Izstāde “Jaunumi mūsu krājumā”.

Cēsu filiālbibliotēkas apmeklētāji no 14. marta izstādē var apskatīt jaunās grāmatas, kas nonākušas mūsu krājumā. Tie ir izdevumi gan palielinātā drukā (“Profesora Danilāna zelta likumi”, T.Eriksons “Apkārt vieni vienīgi idioti”, A.Gabriela “Paldies, mesjē Dior”), gan audiogrāmatas MP3 formātā kompaktdiskos (D.Judina Slazdā, J.Pitseps “Ir mēness zelta kuģis”, N.Robertsa “Naktsdarbs”, Dž.Vebstere “Dārgais ienaidniek”, D.Vigāna “No un es”, “Bērnu un vecāku žūrija 2022”). Saņemts Latvijas Neredzīgo bibliotēkas izdevuma “Bazūne” šī gada trešais numurs parastajā iespiedrakstā un Braila rakstā.

Parastajā iespiedrakstā esam saņēmuši izdevumus “Kā nosargāt savu bērnu”, “Olimpisko spēļu talismani” un dažus žurnālu “Rīgas Laiks”, un “Ir. Domuzīme” numurus.

  • Izstāde “Pirmā ceturkšņa jubilāri un atzīmējamās dienas”.

No 20. līdz 31. martam izstādē var apskatīt pirmā ceturkšņa jubilāru grāmatas parastajā iespiedrakstā, palielinātajā drukā un Braila rakstā, kā arī audiogrāmatas MP3 formātā, tāpat arī rakstus preses izdevumos par viņiem. Aplūkojami arī izdevumi, kas veltīti Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai.

Informāciju sagatavoja
Gunta Romanovska
Cēsu filiāles vecākā bibliotekāre


Līdzīgie raksti:

Jūnijs Cēsu filiālē
MAIJS CĒSU FILIĀLĒ
Izstādes Cēsu filiālē
Tikšanās ar Leonu Stari Cēsu filiālē
Izstāde “Ar otu dabā” Cēsu filiālē