MAIJS CĒSU FILIĀLĒ

2023. gada maijs

,

Plakāts "Maijs Cēsu filiālē"
  • Tev tas jāzina!

Pastāvīgā literatūras izstāde.

Plaukta izstādē izlikti materiāli, kas sniedz noderīgu informāciju cilvēkiem ar redzes invaliditāti, viņu iespējām un tiesībām.

  • Imantam Ziedonim – 90. “Nav laiks. Ir tikai mirkļi – ellišķīgi sāpīgi un dievišķi skaisti. Imants Ziedonis”.

Cilvēks, kura vārds un teiktais skanēs pāri gadiem. Imants Ziedonis (03.05.1933. Slokas pagasta Ragaciema Birutās–27.02.2013. Rīgā. Apbedīts Ragaciema kapos) – latviešu dzejnieks, prozaiķis, atdzejotājs, publicists, scenārists. Viens no izcilākajiem un visvairāk lasītajiem 20. gs. otrās puses latviešu dzejniekiem un publicistiem, epifāniju un literāro pasaku autors. Spilgts dižkoku kustības aizsācējs 20. gs. 80. gados un neatkarības atjaunošanas laika sabiedriskais darbinieks. Dzejnieks, kura darbus lasa, citē, komponē. Autors, kura darbu izdevumi pieejami arī mūsu bibliotēkā.

Izstāde apskatāma līdz 19. maijam.

  • Maijs – vieglās valodas mēnesis.

Lai popularizētu vieglo valodu Latvijā, kā arī akcentētu vieglās valodas plašās izmantošanas iespējas pieejamas informācijas nodrošināšanā un iekļaujošas sabiedrības veidošanā, biedrība Vieglās Valodas aģentūra jau otro gadu pēc kārtas ir izsludinājusi maiju par vieglās valodas mēnesi Latvijā. Maijs izvēlēts tāpēc, ka 28. maijs ir Starptautiskā vieglās valodas diena. Ar izstādes palīdzību centīsimies auditorijas uzmanību pievērst vieglās valodas nozīmei iekļaujošas sabiedrības veidošanā, parādīt, ka šādas grāmatas ir arī mūsu krājumā.

Izstāde apskatāma no 8. līdz 31. maijam.

  • Cēsu Vēstures un mākslas muzejs ceļā uz simtgadi. 18. maijs – Muzeju diena.

Cēsu muzejs dibināts 1925. gadā un ar vairāk kā 160 000 muzeja priekšmetiem ir viens no lielākajiem pašvaldību muzejiem valstī. Cēsu muzejs ir pilsētas vizītkarte, kurā krāj, glabā un popularizē pilsētas, novada un reģiona kultūras mantojumu.

Izstāde apskatāma no 15. līdz 26. maijam.

  • Ceļā uz Cēsu Vēstures un mākslas muzeja simtgadi ar ieskatu vēsturē. Saruna ar muzeja galveno krājuma glabātāju Daci Tabūni 17.maijā plkst. 11.00.

Tepat mūsu pilsētā un novadā ir tik daudzas vietas, uz kurām katru gadu dodas tūkstošiem tūristu gan no Latvijas, gan visas pasaules. Ko mēs paši zinām par tām? Vai esam iepazinuši mūsu novada kultūrvēstures un dabas bagātības? Ir izteikta vēlme par to uzzināt vairāk. Uz pirmo sarunu esam aicinājuši Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galveno krājuma glabātāju Daci Tabūni.

Informāciju sagatavoja
Gunta Romanovska
Cēsu filiāles vecākā bibliotekāre


Līdzīgie raksti:

Jūnijs Cēsu filiālē
Marts Cēsu filiālē
Izstādes Cēsu filiālē
Tikšanās ar Leonu Stari Cēsu filiālē
Izstāde “Ar otu dabā” Cēsu filiālē