Tikšanās ar Leonu Stari Cēsu filiālē

2023. gada 15. februārī plkst. 14.00

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Cēsu filiālbibliotēkā 15. februārī pulksten 14:00 tikšanās ar gleznotāju, dzejnieku, pedagogu Leonu Stari “Ar otu dabā, ar sirdi dzejā”.

Runājot par Leonu, droši var teikt bieži dzirdēto frāzi “cilvēks – orķestris”, turklāt ļoti pamatoti, jo var tikai apbrīnot viņa zināšanu un prasmju daudzpusību.

Leons Staris dzimis 1935. gadā Dubnas krastos pie Līvāniem. Pēc Latvijas Lauksaimniecības Mehanizācijas fakultātes absolvēšanas strādājis Jelgavas un Madonas pusē, bet no 1962. līdz 1995. gadam Priekuļu lauksaimniecības tehnikumā par tehnisko mācību priekšmetu pasniedzēju. Pabeidzis Pedagoģijas fakultāti Maskavas lauksaimniecības institūtā. Strādājis Priekuļu vidusskolā, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Cēsu nodaļā, Straupes pamatskolā.

Pagājušā gadsimta 70. gados L. Staris apmeklējis gleznotāja, pedagoga Artura Droņa gleznošanas studiju, prasmes pilnveidojis arī mākslinieku Jāņa Droņa un Lailas Balodes studijās. Gleznojis akvareļus, kopš 2003. gada glezno eļļas tehnikā. Arī vēlme pierakstīt domas radusies 2003. gadā, top dzejoļi, rīmes, humoreskas, prātulas. Nevar nepieminēt viņa praktiskās prasmes: Leonam padodas galdnieka darbi, mēbeļu restaurācija, makramē, ādas plastika, grāmatu iesiešana, klūdziņu pinumi, metālizstrādājumu restaurācija un izgatavošana, dekupāža… Interesējas par mākslu un kultūrvēsturi.

Kopš 1999. gada Leons ir redzes invalīds, Latvijas Neredzīgo biedrības biedrs. Cēsu kultūras biedrības “Harmonija” biedrs. Regulāri piedalās izstādēs, kultūras pasākumos, kur lasa savu dzeju. Gleznas dominē dabas skati, Cēsu un apkārtnes skaistums, ziedu krāsu un formu daudzveidība. Dzejoļos galvenās tēmas daba, mīlestība, politika, piederības apziņa savai Tēvzemei. Leona Stara būtību raksturo viņa dzejas rindas:

“Es mīlu savu tautu,
Ikvienu, kurš ar to,
Ja atzīst latvietību
Un mani nezaimo.”

Gaidām ikvienu, jo Leonam ir daudz ko teikt, stāstīt par savu dzīves pieredzi, radošajām izpausmēm un uzskatiem.

Gunta Romanovska
Cēsu filiāles vecākā bibliotekāre

Plakāts "Tikšanās ar gleznotāju, dzejnieku, pedagogu Leonu Stari “Ar otu dabā, ar sirdi dzejā”"

Jūnijs Cēsu filiālē