PASAULES TAUTAS, TO VALODAS UN ĀBECES

2023. gada 14. decembrī plkst. 14.00

, ,

14. decembrī plkst. 14.00 aicinām visus interesentus uz tikšanos ar grāmatu kolekcionāru Juri Cibuļi “Pasaules tautas, to valodas un ābeces”. Gan pirms, gan pēc pasākuma būs iespējams apskatīt Jura Cibuļa ābeču kolekcijas izstādi “Pasaules tautu ābeces”.

Plakāts " Juris Cibuļs. PASAULES TAUTAS, TO VALODAS UN ĀBECES"

“Valoda ir tauta. Valoda ir dzeja. Valoda ir vēsture. Valoda ir zinātne. Valoda ir cilvēks.” /Jānis Klīdzējs/

No 3. novembra Latvijas Neredzīgo bibliotēkā apskatāma Jura Cibuļa ābeču kolekcijas izstāde “Pasaules tautu ābeces”. Izstādē aplūkojamas aptuveni 300 ābeces un plakāti ar alfabētiem no dažādām pasaules valstīm.

Lai vairāk pastāstītu par šo neparasto un plašo kolekciju, 14. decembrī plkst. 14.00 bibliotēkā ieradīsies pats kolekcionārs Juris Cibuļs. Lekcijā “Pasaules tautas, to valodas un ābeces” Juris Cibuļs pastāstīs par savu aizraušanos, atklās daudz interesantu faktu par dažādām pasaules tautu valodām un to īpatnībām.

Nāc uz tikšanos un uzzini, kura ir senākā valoda pasaulē, kura ir visgrūtākā un kurā valodā ir visvairāk līdzskaņu!

Ieva Jēkabsone
bibliotekārs-sociālo mediju speciālists

Pasākumā tiks fotografēts un iegūtais materiāls tiks izmantots publiskajā vidē!