Spēle “Kas ko dara?” Liepājas filiālē

No 2021. gada 19. līdz 25. aprīlim

,

Bibliotēku nedēļu Liepājas filiālbibliotēkā šogad iecerēts aizvadīt visnotaļ jautrā gaisotnē. Ikviens lasītājs, kurš ieradīsies samainīt grāmatas vai sazināsies ar mums pa telefonu, tiks aicināts piedalīties spēlē “Kas ko dara?”. Šo tradicionāli klasisko spēli pazīst jau vairākas paaudzes, un parasti tā beidzas ar kārtīgu izsmiešanos.

Plakāts spēlei Kas ko dara

Spēlei nepieciešamas papīra lapiņas un radošs noskaņojums.

Norise: Spēlētāji izdomā jautājumus, visbiežāk tie ir ierasti – kas, ko, ar ko, kur, bet var izdomāt arī citus jautājumus.

• Kas?

• Kur?

• Kad?

• Ar ko?

• Ko darīja?

• To redzēja…

• Un teica…

Ierastajā viesību variantā spēlētāji uz lapas uzraksta atbildi uz pirmo jautājumu, aizloka rakstīto, lai nākamais spēlētājs to neredz un tad samainās ar lapiņām. Tad raksta atbildi uz nākamo jautājumu, lapiņu saloka un atkal samainās.

Tad seko pats labākais – uzrakstītā lasīšana: spēlētāji pēc kārtas nolasa rakstīto, tas tiešām var sanākt ļoti smieklīgi.

Bibliotēkas variantā bibliotekārs būs spēles vadītājs. Spēles tēma: grāmatu varoņi un notikumi. Lasītājiem tiks uzdoti jautājumi, un atbildes uz jautājumiem tiks pierakstītas uz lapiņām. Katrs nākošais dalībnieks atbildēs uz nākošo jautājumu, nenojaušot iepriekšējo atbildi, tā pakāpeniski aizpildot visu lapiņu un veidojot kopīgu teikumu. Nedēļas laikā plānojam iegūt daudz šādu lapiņu.

Ļoti ceram, ka mūsu lasītāji ļaus vaļu savai fantāzijai un iegūtais rezultāts pārsteigs visus. #darītneticamo

Informāciju sagatavoja
Ilze Kārkliņa
Liepājas filiālbibliotēkas vadītāja


Līdzīgie raksti:

Aprīlī Liepājas filiālbibliotēkā
Izstāde “Kas tavā groziņā” Liepājas filiālē
Februāris Liepājas filiālē
Anetes Pogules zīmējumu izstāde Liepājā
Decembris Liepājas filiālbibliotēkā