Ejam ekskursijās pa Jelgavu

2022. gada septembris/oktobris

,

Šoruden LNerB Jelgavas filiālbibliotēka pasākumu cikla “Pazīsti Jelgavu” ietvaros piedāvā ekskursijas pa Jelgavu. Septembrī un oktobrī, ķerot pēdējos rudens saules starus un vēl rudenīgi patīkamo laiku, esam bijuši divās ekskursijās: “Vizīte Jelgavas pilī” un “Vecpilsētas ielas kvartāla stāsti”.

Ja pirmajā ekskursijā apmeklējām iespaidīgo Jelgavas pili un iemūžinājām notikumu fotogrāfijā pozējot uz pils galvenajām kāpnēm, otrajā apmeklējām kādreizējo pilsētas nomali, kur vēl saglabājusies un tiek atjaunota koka arhitektūra.

Jāatzīmē, ka ar saviem stāstījumiem dalījās arī paši ekskursanti. Arī ar anekdotisku nostāstu, ka vēl padomju laikos kāds iedzēris armijas virsnieks uzrāpies Annas baznīcas tornī un uzlicis tās gailim “šlipsi”. Cerams, arī fotogrāfijās manāms kāds saulstara vai pasākuma izvilināts smaids.

Cilvēkiem ar redzes problēmām grūti vai gandrīz neiespējami iekļauties parastās ekskursijās. Ir vajadzīgs lēnāks ekskursijas temps, liela nozīme gida stāstījumam, jo ne visu var tvert ar redzi, labi, ja objektus var uztvert ar dažādām maņām, arī tausti. Šādas ekskursijas uzlabo orientēšanās prasmes, sniedz jaunu informāciju un iespaidus, palīdz socializēties. Šo pieredzi domājam turpināt.

Foto: Gunta Trana


Līdzīgie raksti:

Jūnijs Jelgavas filiālbibliotēkā
Maijs Jelgavas filiālē
Jelgavas filiāle atsāk ekskursijas pa Jelgavu
Aprīlis Jelgavas filiālē
Marts Jelgavas filiālē