LATVIJAS NEREDZĪGO BIBLIOTĒKAS DIGITĀLIE RESURSI

, , , , , , ,

No 21. oktobra līdz 14. novembrim  (ieskaitot) Latvijas Neredzīgo bibliotēka un tās filiāles lasītājus klātienē neapkalpo. Šajā laikā aicinām savus lasītājus izmantot bibliotēkas digitālos resursus.

Audiogrāmatu lejupielāde

Cilvēkiem ar lasīšanas grūtībām pieejama bibliotēkas audiogrāmatu lejupielādes servisa sistēma BALSS. Tas ir jauns pakalpojums, kas reģistrētam Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītājam, kuram nepieciešama informācija audio formātā, ļauj jebkurā sev ērtā laikā ātri un viegli lejupielādēt bibliotēkas krājumā esošās audiogrāmatas.

Sistēma BALSS piedāvā attālināti piekļūt bibliotēkas audiogrāmatu krājumam. Krājumā ir gan daiļliteratūra, gan nozaru literatūra, gan mācību grāmatas audio formātā. Lietotāju ērtībām grāmatas iespējams atlasīt gan pēc valodas, gan vecuma grupām. Sistēmā BALSS ir vairāk nekā 2000 audiogrāmatu. Katrs lasītājs spēs atrast sev piemērotu audiogrāmatu.

Par to, kā izmantot sistēmu BALSS, lasi šeit.

Informatīvā kampaņa #Ēkultūra

2020. gada pavasarī Latvijas Neredzīgo bibliotēka pievienojās Kultūras ministrijas informatīvajai kampaņai #Ēkultūra. Šīs kampaņas ietvaros bibliotēka padarījusi plašākai publikai pieejamas audiogrāmatas, kurām beigušās mantiskās autortiesības:

Izdevumi vieglajā valodā

Latvijas Neredzīgo bibliotēka sadarbībā ar Vieglās valodas aģentūru ieskaņojusi trīs grāmatas vieglajā valodā. Grāmatas pieejamas ikvienam interesentam bibliotēkas tīmekļvietnē:

Pasākumu ieraksti

Bibliotēkas Youtube kontā iespējams noskatīties vairākus pasākumu ierakstus:

Pasākumu cikls “Kafijas pauze”:

Grāmatu atvēršanas svētki:

Noskaties arī video “Latviešu tautas pasaka “Kā lapsa tika pie viltus gudrības””

Klusie vēstures veidotāji

Latvijas Neredzīgo bibliotēka 2019. gadā projekta “Pasākumu cikls “Klusie vēstures veidotāji”” ietvaros, kas īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu, izdeva grāmatu “Klusie vēstures veidotāji“. Grāmata gan PDF, gan audioformātā pieejama bibliotēkas tīmekļvietnē.

Digitālā bibliotēka

Tāpat aicinām savus lasītājus izmantot šo laiku un iepazīt bibliotēkas “Digitālo bibliotēku“. Tajā regulāri tiek publicēti bibliotēkas informatīvie izdevumi:

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, Digitālajā bibliotēkā pieejami akadēmiskie lasījumi:

Digitālajā bibliotēkā pieejama arī “Nacionālā enciklopēdija. Latvija” audioformātā. Tas ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Latvijas Radio 2019. gada audioieraksts. Tajā ietverta daļa no Nacionālās enciklopēdijas sējuma “Latvija”.

Ieva Jēkabsone
bibliotekārs-sociālo mediju speciālists